Příslušenství k filtračním sítům

 

Standardní:

Spojovací struny se používají pro spojování obou konců spoje tak, aby síto vytvořilo nekonečný pás. Filtrační tkaniny s kliprovým spojem jsou standardně dodávány se 2ks ocelové spojovací struny. K filtračním sítům s očkovým nebo spirálovým spojem je dodávána plastová PET struna s ocelovým zaváděcím drátem pro snadnější zavedení struny do spoje. Pro speciální aplikace mohou být dodávány spojovací struny z jiných materiálů.

Zaváděcí pásy s kovovými oky se používají pro instalaci filtračního síta s očkovým nebo spirálovým spojem. Zaváděcí pás je připojen k novému sítu ve spoji síta a před instalací síta do stroje, se zaváděcí pás připojí pomocí provazů ke starému filtračnímu sítu, pomocí něhož je potom vtahován do stroje.

Volitelné

Suché zipy a zipy se používají k upevnění obou konců spoje síta k sobě před začátkem spojování. Suché zipy a zipy mají význam u sít s očkovými spoji širokými nad 3 m.

Zaváděcí trojúhelník se používá k instalaci síta na pozici, kde není v současné době nainstalováno filtrační síto. Nové filtrační síto tedy nelze v tomto případě připevnit při instalaci ke starému.