Filtrační síta (pásy)

Úvod / Filtrační síta (pásy)

Filtrační síta mají širokou škálu uplatnění v různých odvětvích průmyslu při oddělování vodních suspenzí. Příkladem použití může být odvodňování průmyslových a městských kalů na pásových zahušťovačích a pásových lisech, lisování ovocných nebo zeleninových moštů na lisech Flottweg, filtrace jemných suspenzí na vakuových pásových horizontálních filtrech v důlním průmyslu nebo v tepelných elektrárnách a další průmyslové aplikace.

Tkaná síta pro pásové lisy

Tkaná filtrační síta (pásy) pro pásové lisy. Filtrační síta FiltraPress pro pásové lisy se vyznačují vysokou pevností, odolností proti oděru a rozměrovou stálostí při extrémním mechanickém namáhání a při vysokém napnutí.

Tkaná síta pro zahušťovače

Tkaná filtrační síta pro pásové a bubnové zahušťovače. FiltraDrain jsou filtrační síta s plátnovou vazbou nebo keprovou vazbou 2/1. Tkaniny mají velmi vysokou odvodňovací schopnost. Otvory ve tkanině jsou kolmé k jejímu povrchu, a proto se tkanina velmi snadno čistí a neucpává se. Síta FiltraDrain je možné použít pro zahušťování kalů nebo různé filtrační aplikace.

Filtrační síta (plachetky) pro horizontální pásové vakuové filtry

Filtrační síta (někdy označovány jako plachetky) pro filtrace jemných suspenzí na horizontálních vakuových pásových filtrech jsou vybavena buď klasickým nerezovým kliprovým spojem nebo nerezovým kliprovým spojem s multifilovým těsněním. Další možností je nerezový kliprový spoj s krycí textilní chlopní, nicméně toto řešení standardně nedoporučujeme, neboť chlopeň může být obecně zdrojem provozních problémů (nižší filtrační schopnost v oblasti chlopně, vyšší tloušťka pásu v oblasti chlopně a s tím spojené provozní problémy, atd.).

Filtrační pásy pro vertikální pásový tlakový filtr

Filtrační pásy pro vertikální pásové tlakové filtry jsou vyrobeny z robustní polyesterové nebo polypropylénové tkaniny a jsou opatřeny silným nerezovým kliprovým spojem. Tkanina je tvořena buď výhradně multifilovými vlákny nebo kombinací vláken monofilových a multifilových.

Spirálová filtrační síta

Kraje filtračních sít

Všechny kraje filtračních pásů jsou standardně upraveny otavením. Některý typy filtračních pásů jsou navíc upraveny zalitím polyuretanem v požadované šíři.

Používané materiály

Naše síta jsou vyrobena pouze z kvalitních vláken od předních světových výrobců, aby byla zajištěna vysoká kvalita finálních výrobků.

Spoje na filtračních sítech