Tkaná síta pro pásové lisy

Úvod / Filtrační síta (pásy) / Tkaná síta pro pásové lisy

Filtrační síta FiltraPress pro pásové lisy se vyznačují vysokou pevností, odolností proti oděru a rozměrovou stálostí při extrémním mechanickém namáhání a při vysokém napnutí. Síta jsou speciálně navržena tak, aby vylisovaná kapalina mohla odtékat a zároveň nedocházelo k protlačování filtračního koláče skrz síto. Jednotlivé typy sít se liší rychlostí odvodnění, velikostí otvorů ve tkanině, hladkostí povrchu, odolností proti opotřebení atd. Síta se obvykle spojují až na stroji do nekonečného pásu pomocí kliprového nerezového rozebíratelného spoje (materiál AISI316L), nebo mohou být dodána již spojená pomocí tkaného nerozebíratelného spoje. Sponky nerezového spoje jsou chráněny polyuretanem. Okraje pásu jsou zatavené, popř. mohou být dodatečně zpevněné polyuretanem. Síta FiltraPress se používají na pásových lisech typu Bellmer, Vanex, Klein, Andritz, Huber, Flottweg,  aj.

Příklady použití

  • Lisování městského kalu na čističkách odpadních vod
  • Lisování ovoce pro výrobu moštů zejména na lisech Flottweg
  • Separace minerálů v důlním průmyslu
  • Průmyslové separační procesy
  • Lisování papírenského kalu a buničiny
  • Lisování v potravinářském průmyslu
  • Lisování kalů v zemědělství
Product decoration

FiltraPress SW (300 – 500 CFM)

Univerzální filtrační pás, který je vhodný pro většinu průmyslových aplikací a pro lisování kalu na čističkách odpadních vod. Síto se vyrábí ve více modifikacích pro různé typy lisovaného materiálu.

Product decoration

FiltraPress HD (400 – 450 CFM)

Filtrační pás s velmi vysokou odolností proti opotřebení. Pás je vhodný pro lisování abrazivních kalů v důlním průmyslu a dalších kalů, které obsahují abrazivní částice. Síto není vhodné pro biologické kaly s vysokým organickým podílem.

Product decoration

FiltraPress E (300 – 350 CFM)

Filtrační pás s hladkým povrchem pro snadné oddělování filtračního koláče.